Jak założyć sklep internetowy?

    0
    588

    Własny sklep internetowy to jeden z ciekawszych sposobów na zarabianie pieniędzy bez konieczności ponoszenia na starcie dużych nakładów finansowych. Wystarczy znaleźć producentów lub hurtowników, z którymi podpiszemy umowę. Jeśli interesuje Cię jak założyć sklep internetowy czytaj dalej.

    Co sprzedawać?

    jak założyć sklep internetowy
    Fot: Petro Feketa, photoxpress.com

    Najważniejszym pytaniem, jakie chcemy sobie zadać na samym początku przygody ze sklepem internetowym jest oczywiście to, co chcemy sprzedawać. Rozpoznanie rynku jest w tej sytuacji wyjątkowo ważne, ponieważ potrzebujemy zarówno dostawców, jak i klientów. Na dodatek tym drugim musimy zaoferować atrakcyjną cenę, lub jakieś inne warunki, które sprawią, że będą chcieli kupować u nas, a nie u konkurencji. To niesłychanie ważne.

    Nie ma jednego pewnego sposobu na sukces sklepu internetowego. Najwięcej zależy od wyczucia, dlatego dobrze byłoby, gdyby osoba zakładająca sklep znała się nieco na branży, w której chce pracować. Jednym z najlepszych sposobów na zminimalizowanie ryzyka jest napisanie biznesplanu. Dzięki niemu łatwiej będzie Ci zarządać swoją firmą.

    Założenie sklepu internetowego

    Technologiczne kwestie związane z zakładaniem i prowadzeniem sklepu internetowego nie każdego muszą interesować, ale warto wiedzieć, że istnieje kilka możliwości. Różnią się funkcjonalnością i kosztem, dlatego warto zorientować się w tym temacie.

    Najdroższa i najpewniejsza wersja, to sklep stworzony od początku do końca na zamówienie, według wskazówek właściciela. Zamawia się taką gotową stronę, razem z rejestracją domeny i przygotowaniem panelu edycyjnego u specjalistów od produkcji stron internetowych.

    Druga możliwość, to zakup gotowego sklepu. To nieco tańsze, dlatego jeżeli nie planujemy sprzedaży jakichś skomplikowanych zestawów przedmiotów, które trudno ująć w typowe ramy kategorii, to zdecydowanie możemy pozwolić sobie na zakup takiego właśnie sklepu.

    Najprostszym, ale najmniej funkcjonalnym rodzajem sklepu internetowego jest darmowa aplikacja, którą możemy znaleźć w sieci. Ich jedyną zaletą jest zazwyczaj to, że nie trzeba za nie płacić. Problem polega na tym, że w takiej sytuacji nie można zbytnio liczyć na serwis. Najlepszyn tego typu skryptem jest Prestashop.

    Jak otrzymać pieniądze?

    Skoro nasz sklep ma przynosić dochód, to powinniśmy się zastanowić nad tym, jak kupujący przekażą nam pieniądze za zakupione towary. Współcześnie większość klientów chce płacić przez internet, najlepiej więc, jeżeli będziemy mieli podpisaną umowę z jakąś platformą płatniczą, obsługująca przelewy z jak największej ilości banków działających w Polsce.

    Jako przykład szybkich przelewów można podać:

    • Paypal.com,
    • Dotpay.pl
    • Payu.pl
    Czy ten wpis Ci się podobał?
    [Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here