Pomysł na biznes #3 – Tworzenie video-poradników

0
806

Jednym z popularnych sposobów na zarabianie w internecie stało się tworzenie video-poradników. Żeby rozpocząć przygodę z tego rodzaju twórczością, wcale nie trzeba wiele. Większość laptopów wyposażona jest w kamery internetowe, a ściągnięcie programu, dzięki któremu zarejestrujemy nagranie z kamery, to zaledwie kilka minut, wliczając w to wyszukanie darmowej aplikacji i zainstalowanie jej.

Z czasem, kiedy już zarobek stanie się na tyle duży, że będziemy sobie mogli na to pozwolić, warto zainwestować w kamerę cyfrową, dającą lepszą jakość dźwięku i obrazu. Na początek może to być jednak zwykły webcam. Jeśli nie mamy takiego urządzenia wbudowanego, to można je kupić już za kilkanaście złotych.

Oczywiście istotny jest temat naszego video-poradnika. Jeśli bowiem nie będzie interesujący, to nikt go nie odwiedzi, a więc wówczas my nie będziemy w stanie na nim zarobić. Popularne poradniki dotyczą gotowania (tysiące przepisów dostępnych w internecie, to niewyczerpane źródło inspiracji), majsterkowania (zainteresowanie mniejsze, ale jeśli ktoś już się tym zainteresuje, to na pewno będzie stałym oglądającym), porad psychologicznych i biznesu. Zwłaszcza te dwa ostatnie rodzaje video-poradników są wyjątkowe, wymagają bowiem gawędziarskiego stylu. Chodzi o to, żeby stosunkowo niełatwe sprawy, do których będziemy musieli przeczytać po kilka artykułów, podać odbiorcom jednocześnie w sposób łatwy do przyswojenia, jak i wiarygodny.

Można sobie też pozwolić na zrobienie takiego video-poradnika na wesoło, jednak wówczas ryzykujemy, że dość szybko skończą nam się oryginalne pomysły, a co za tym idzie stracimy sporą grupę widzów.

Warto pamiętać, że całkiem surowy materiał nie zapewni nam sukcesu. Przyda się choćby drobna obróbka materiału, skrócenie go, wyedytowanie błędów, dogranie jakiejś czołówki i napisów. Dzięki temu wszystko będzie wyglądało o wiele bardziej profesjonalnie. Opanowanie prostych programów do edycji video nie jest trudną sztuką. Każdy jest w stanie poradzić sobie z podstawami.

Najprostszy sposób na zarabianie na swojej twórczości audiowizualnej, to stworzenie swojego kanału w serwisie YouTube i zapisanie się do programu partnerskiego, który pozwoli serwisowi na zamieszczanie reklam. Zysk z tych reklam proporcjonalny jest do liczby odwiedzin, jaką będą miały nasze filmy. Warto więc zareklamować się, np. w serwisach społecznościowych lub na jakiejś stronie internetowej. Dzięki temu zwiększymy oglądalność.

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here