Pożyczka na działalność gospodarczą

2
842

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się niejednokrotnie z nakładem finansowym, który przekracza nasze możliwości. Czasem nie muszą to być wcale olbrzymie kwoty, jednak nawet niewielkie sumy na starcie robią różnicę. Później, w trakcie działania przedsiębiorstwa, również może się okazać, że aby zrobić dobry interes musimy zainwestować więcej, niż aktualnie posiadamy. Może też okazać się, że z powodu nierzetelnych kontrahentów nasza płynność finansowa jest zachwiana. W takim przypadku przyda się pożyczka na działalność gospodarczą.

W takich właśnie przypadkach, gdy w grę wchodzi stosunkowo niewielka kwota, z krótkim terminem spłaty, zazwyczaj staramy się o pożyczkę. W odróżnieniu od kredytu, który bierzemy na większe kwoty, ma ona ten plus, że zazwyczaj nie generuje dodatkowych kosztów obsługi.

W przypadku już działającej firmy, składając wniosek o pożyczkę na działalność gospodarczą możemy się spodziewać, że otrzymamy od banku kwotę odpowiadającą naszym trzykrotnym miesięcznym wpływom, którą będziemy musieli spłacić w sześć miesięcy. W większość banków prowizja wynosi ok. 1%, zaś oprocentowanie waha się od 13 do 16%. Maksymalna wysokość pożyczki to 100 000 złotych, choć wiele banków ogranicza tą wysokość nawet do 40 000 złotych.

Biorąc pożyczkę na działalność gospodarczą każdorazowo musimy najpierw zdecydować od kogo chcemy pożyczyć potrzebne nam pieniądze. Ważne jest nie tylko to jakie warunki są nam proponowane, ale również na ile wiarygodnym partnerem jest podmiot udzielający nam pożyczki. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ nie każda firma udzielająca pożyczek jest bankiem o ustalonej renomie.

Oczywiście jeszcze przed podpisaniem dokumentów musimy mieć ułożony harmonogram spłat, inaczej plan spłaty pożyczki. Chcemy przecież, żeby pożyczone pieniądze zarobiły na siebie, a nie żeby wpędziły nas w tarapaty finansowe. Warto więc pamiętać o harmonogramie spłaty i bezwzględnie go przestrzegać.

A czy Ty zamierzasz ubiegać się o pożyczkę na działalność gospodarczą czy zamierzasz samodzielnie finansować swoje przedsięwzięcie?

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here