Pomysł na biznes #2 – Kartonowe domki do kolorowania

1
3337

To jest bardzo ciekawy pomysł na biznes zwłaszcza jeśli masz dzieci lub wnuki, które bardzo lubią malować po meblach i ścianach. Jak twierdzą psychologowie to bardzo powszechne zjawisko u dzieci, dla których jest to forma wypowiedzi niezbędna do ich rozwoju.

Eksperci określają takie zachowanie jako normalne, wiele osób zaleca je jako formę rozwijania kreatywności i inteligencji dzieci. Mimo to stanowi to problem dla rodziców, którzy boją się o stan mebli i ścian w mieszkaniu.

Z rozwiązaniem tego problemu przyszli europejscy przedsiębiorcy, produkujący gry i zabawki z kartonu. Tego typu zabawki stanowią nowy trend, który staje się coraz silniejszy. Stale wzrasta popyt na zabawki z kartonu w Europie, a także w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Powód rosnącego zainteresowania tymi zabawkami to ich konstrukcja oraz materiał z jakiego zostały wykonane. Stymulują one kreatywność dziecka i rozwijają ich wyobraźnię. Dodatkowo  wielu rodziców świadomych ekologicznie, wybiera je bo materiał nadaje się do recyklingu.

Jak otworzyć podobny biznes?

Są dwa rozwiązania albo zostaniesz producentem takich zabawek albo dystrybutorem (czyli zajmiesz się wyłącznie sprzedażą).

Skoro pomysł jest realizowany z powodzeniem w Hiszpanii możesz również spróbować tego w Polsce z opcją rozszerzenia na kraje zachodnie (czyli eksport).

Link: http://www.urbanbaby.es/paginas/ref_kidsonroof/home_kidsonroof.htm

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

1 KOMENTARZ

Comments are closed.