Pomysł na biznes #1 – Kreatywne zabawki

0
862
kreatywne zabawki

To fakt, że na Świecie społeczeństwo się starzeje. W samym Stanach Zjednoczonych w 2006 roku było ok. 37 milionów osób mające powyżej 65 lat. Na rynku tym działa firma Marbles sprzedająca gry logiczne.

Fot. Marbles – kreatywne zabawki

Dzięki produktom tej firmy osoby starsze mają szansę dłużej zachować sprawność umysłową. Firma w ciągu roku uruchomiła 4 sklepy w USA. Świadczyć może to tylko o rosnącym zainteresowaniu produktami. Sklep posiada w ofercie ponad 200 produktów, które można zaliczyć do grup takich jak:

  • pamięć,
  • koordynacja,
  • percepcja wizualna,
  • myślenie krytyczne, czy
  • zdolność werbalna.

Gry planszowe, książki, puzzle czy programy komputerowe, które firma posiada w swojej ofercie są sprawdzane przez naukowców, terapeutów, lekarzy i psychologów. Na swojej stronie internetowej umieściła wyniki badań potwierdzających hipotezę, że częsta aktywność umysłowa zmniejsza ryzyko zachorowania na Alzheimera.

Produkty firmy Marbles mogą być dla osób w podeszłym wieku ciekawą formą spędzania wolnego czasu oraz profilaktycznym zapobieganiem chorobie Alzheimera. Tym bardziej, że według Stowarzyszenia Alzheimera, liczba ofiar na całym świece co 20 lat wzrasta dwukrotnie.

Swoją drogą prawdobodobnie w Polsce nie ma tego typu produktów dla osób starszych. Dlatego ten pomysł na niezwykłą szansę na powodzenie w Polsce ze względu na to, że nie praktycznie żadnej konkurencji.

Link do sklepu: http://www.marblesthebrainstore.com/

Czy ten wpis Ci się podobał?
[Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here