Jak założyć firmę remontowo-budowlaną?

  0
  666

  Poszukując pomysłów na własny biznes warto rozważyć założenie firmy remontowo-budowlanej. W Polsce nadal sporo się buduje, ale nieciekawa sytuacja ekonomiczna wielu rodzin powoduje też, że szukają tańszych rozwiązań remontowych w przypadku, gdy trzeba naprawić lub odnowić jakieś elementy domu.

  Dla kogo ten biznes?

  firma remontowo budowlana
  Fot: Andy Dean, photoxpress.com.

  Oczywiście jednoosobowa firma budowlana, którą zakłada człowiek znający się na tej branży, to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu można wystawiać faktury, a niektóre zakupy czy nawet kursy rozwijające umiejętności po prostu wrzucić w koszty prowadzenia działalności.

  Warto jednak pamiętać o tym, że w pojedynkę całej pracy raczej nie będziemy w stanie wykonać. Nawet jeżeli mielibyśmy wiedzę pozwalającą nam na to, to jednak niektóre prace, takie jak przyłączenie do sieci wodociągowej czy elektrycznej, wymagają specjalnych uprawnień.

  Warto też wziąć pod uwagę pomysł na firmę, która zatrudnia fachowców. To dość dobre rozwiązanie, ponieważ wówczas praca właściciela polega raczej na koordynacji i dobieraniu właściwych pracowników.

  Możesz również zlecać niektóre prace specjalistom, np. hydraulikowi lub elektrykowi, a samemu wykonywać inne prace, np. szpachlowanie, czy też malowanie.

  Zlecenia

  W przypadku pracy firmy remontowo-budowlanej są dwa sposoby na pozyskanie zleceń. Pierwszy z nich, to reklama. Nie musi ona być kosztowna, czasem wystarczą ulotki, lub drobne ogłoszenia wieszane na początek na lokalnych tablicach ogłoszeniowych. Warto pamiętać o tym, by nie wieszać ich tam, gdzie jest to niedozwolone, ponieważ wówczas możemy otrzymać spory mandat.

  Drugi sposób, to wyszukiwanie zleceń na sieci. W portalach ogłoszeniowych możemy często znaleźć zlecenia remontu lub ogłoszenia osób szukających firmy budowlanej. Warto kontaktować się z takimi osobami jak najszybciej, żeby uprzedzić konkurencję. Pomaga to także w lepszej orientacji w rynku.

  Warto też postarać się o własną stronę internetową, lub przynajmniej elektroniczną wizytówkę na którymś z popularnych lokalnych serwisów. Jej adres, wraz z adresem e-mail i numerem telefonu, powinien się znaleźć na papierowej wizytówce, którą powinniśmy wręczać każdemu z klientów. Dzięki temu nie tylko będzie on o nas pamiętał, ale będzie też mógł polecić nasze usługi swoim znajomym.

  Pozyskiwanie zleceń z polecenia to jedno z najpewniejszych źródeł, ponieważ klienci, którym polecono nasze usługi są znacznie bardziej otwarci i ufni, a zaufanie to jeden z kluczy do sukcesu w tej branży.

  Artykuły podobne do: jak założyć firmę remontowo-budowlaną, możesz znaleźć w kategorii Poradniki.

  Czy ten wpis Ci się podobał?
  [Wszystkich głosów: 0 Średnia: 0]

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here